Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Czwartek, 18 lipca 2024
Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
słonecznie
16°C

Wysoki poziom aktorstwa

8 maja, w auli naszej szkoły, odbył się Biblijny Festiwal Dramatyczny. Zdobywcy I miejsca zaprezentowali bardzo wysoki poziom aktorstwa.

aktorstwo na wysokim poziomie

Celem konkursu głównie było uhonorowanie patrona naszej szkoły w ramach obchodów 25-lecia nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II oraz obchodów 100-lecia polskiej szkoły, motywowanie dzieci i młodzieży do zapoznania się z wybranymi fragmentami Pisma Św., stworzenia własnego scenariusza przedstawienia, zaoferowanie wartościowego sposobu spędzania wolnego czasu oraz rozwijanie talentów scenicznych i plastycznych (podczas przygotowywania scenografii i kostiumów). 

Festiwal został zorganizowany przez Ewę Wiczyńską, Izabelę Semrau i ks. Grzegorza Białka.

Podczas festiwalu zaprezentowane zostały cztery przedstawienia: „Przypowieść o skarbie niebieskim” w wykonaniu klasy 3c pod kierunkiem Magdaleny Bardońskiej (1 miejsce), „Ostatnia wieczerza - żywy obraz” w wykonaniu klas 8a,b,c i 4d,e pod kierunkiem Ewy Wiczyńskiej i ks. Grzegorza Białka (2 miejsce), „Wesele w Kanie Galilejskiej” w wykonaniu klasy 5e pod kierunkiem Izabeli Semrau (3 miejsce) oraz „Panny roztropne i niemądre” w wykonaniu klas 6d i 6e pod kierunkiem Anny Grzelki (4 miejsce).

Wszystkie sztuki były obejrzane przez klasy 6-8 o godzinie 10.00 i klasy 3-5 o godzinie 11.50. Na początku pierwszej tury wystąpił dyrektor, Mirosław Donarski, który przypomniał widzom wielką rolę w historii Polski i świata, jaką odegrał św. Jan Paweł II. Drugą turę rozpoczęła wicedyrektor, Iwona Chłopecka, przypominając uczniom o zasadach kulturalnego zachowania podczas oglądania przedstawień. 

W jury zasiedli: Violetta Biniaś, Alicja Grubich, Małgorzata Gummer i Sabina Waszczuk.

Wszystkie spektakle były starannie przygotowane, miały ciekawy scenariusz, piękne dekoracje i kostiumy. Po raz pierwszy nauczyciele naszej szkoły pokusili się o wystawienie żywego obrazu, tutaj: „Ostatniej wieczerzy” Leonarda da Vinci. Uczniowie klas ósmych wiernie odtworzyli to dzieło, a ich koledzy z klas 4d i 4e opowiedzieli, który fragment ostatniej wieczerzy ukazuje obraz, a także wyjaśnili jego symbolikę.

Zdobywcy 1 miejsca zaprezentowali bardzo wysoki poziom aktorstwa. W scenach z „Panien roztropnych i niemądrych” oraz „Wesela w Kanie Galilejskiej” widownię urzekł taniec i śpiew aktorów. Chcielibyśmy, aby ten festiwal na cześć patrona szkoły stał się tradycją szkoły.

Ewa Wiczyńska

powrót  do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.