Wysoki poziom aktorstwa
8 maja, w auli naszej szkoły, odbył się Biblijny Festiwal Dramatyczny. Zdobywcy I miejsca zaprezentowali bardzo wysoki poziom aktorstwa.
Celem konkursu głównie było uhonorowanie patrona naszej szkoły w ramach obchodów 25-lecia nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II oraz obchodów 100-lecia polskiej szkoły, motywowanie dzieci i młodzieży do zapoznania się z wybranymi fragmentami Pisma Św., stworzenia własnego scenariusza przedstawienia, zaoferowanie wartościowego sposobu spędzania wolnego czasu oraz rozwijanie talentów scenicznych i plastycznych (podczas przygotowywania scenografii i kostiumów).
Festiwal został zorganizowany przez Ewę Wiczyńską, Izabelę Semrau i ks. Grzegorza Białka.
Podczas festiwalu zaprezentowane zostały cztery przedstawienia: „Przypowieść o skarbie niebieskim” w wykonaniu klasy 3c pod kierunkiem Magdaleny Bardońskiej (1 miejsce), „Ostatnia wieczerza - żywy obraz” w wykonaniu klas 8a,b,c i 4d,e pod kierunkiem Ewy Wiczyńskiej i ks. Grzegorza Białka (2 miejsce), „Wesele w Kanie Galilejskiej” w wykonaniu klasy 5e pod kierunkiem Izabeli Semrau (3 miejsce) oraz „Panny roztropne i niemądre” w wykonaniu klas 6d i 6e pod kierunkiem Anny Grzelki (4 miejsce).
Wszystkie sztuki były obejrzane przez klasy 6-8 o godzinie 10.00 i klasy 3-5 o godzinie 11.50. Na początku pierwszej tury wystąpił dyrektor, Mirosław Donarski, który przypomniał widzom wielką rolę w historii Polski i świata, jaką odegrał św. Jan Paweł II. Drugą turę rozpoczęła wicedyrektor, Iwona Chłopecka, przypominając uczniom o zasadach kulturalnego zachowania podczas oglądania przedstawień.
W jury zasiedli: Violetta Biniaś, Alicja Grubich, Małgorzata Gummer i Sabina Waszczuk.
Wszystkie spektakle były starannie przygotowane, miały ciekawy scenariusz, piękne dekoracje i kostiumy. Po raz pierwszy nauczyciele naszej szkoły pokusili się o wystawienie żywego obrazu, tutaj: „Ostatniej wieczerzy” Leonarda da Vinci. Uczniowie klas ósmych wiernie odtworzyli to dzieło, a ich koledzy z klas 4d i 4e opowiedzieli, który fragment ostatniej wieczerzy ukazuje obraz, a także wyjaśnili jego symbolikę.
Zdobywcy 1 miejsca zaprezentowali bardzo wysoki poziom aktorstwa. W scenach z „Panien roztropnych i niemądrych” oraz „Wesela w Kanie Galilejskiej” widownię urzekł taniec i śpiew aktorów. Chcielibyśmy, aby ten festiwal na cześć patrona szkoły stał się tradycją szkoły.
Ewa Wiczyńska